Poduszki powietrzne do paczek - gdzie się sprawdzą?

wypełniacze do paczek

Idealne poduszki powietrzne do paczek

Przy pakowaniu artykułów przeznaczonych do wysyłki koniecznie musisz zadbać o odpowiednie zabezpieczenie. Dzięki temu zyskasz większą gwarancję, że towar nie ulegnie uszkodzeniu podczas transportu. Bardzo dobrze w tym zastosowaniu sprawdzą się poduszki powietrzne do paczek. Dowiedz się, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, wybierając wypełniacz do paczek.

Jak wybrać idealne wypełniacze do paczek?

Zasadnicze znaczenie ma przede wszystkim rozmiar, waga i kształt pakowanego artykułu. Wypełniacze do paczek mają głównie zastosowanie przy zabezpieczeniu materiałów delikatnych, które łatwo ulegają uszkodzeniom. Dzięki temu możesz liczyć na skuteczną amortyzację i dobrą ochronę przy gwałtownych uderzeniach. Pamiętaj też o tym, że mata powietrzna jest niejednokrotnie wymogiem firm kurierskich, jeśli chodzi o przewożenie przedmiotów. Przy wyborze konkretnego elementu zabezpieczającego pomogą Ci bez wątpienia odpowiedzi na kilka ważnych pytań. Po pierwsze zweryfikuj, czy wysyłany przez Ciebie towar ma wystające krawędzie. Sprawdź też kształt, kruchość, wagę, a także to, ile wolnej przestrzeni zostało po zapakowaniu konkretnego produktu. Poduszki powietrzne do paczek to najprostsza forma zabezpieczenia wysyłanych produktów. Niewątpliwą zaletą jest to, że nie kosztują one dużo. Co więcej, fantastycznie nadają się do przewożenia niewielkich i lekkich przedmiotów. Nie mogą one mieć jednak ostrych krawędzi. Folia do pakowania paczek w formie poduszki powietrznej sprawdzi się przy porcelanie i szklanych elementach o łagodnych kształtach.

Ekologiczna alternatywa

Bardzo dobrze do przesyłek nadaje się też folia biodegradowalna do pakowania. Nie ma ona żadnych toksycznych związków. Dlatego jest bezpieczna dla środowiska przyrodniczego. Z powodzeniem możesz ją wykorzystać do ochrony sprzętu elektronicznego podczas transportu. Innym ekologicznym rozwiązaniem jest wypełniacz do paczek. Atutem jest dobre dopasowanie do każdej przesyłki. Ten artykuł możesz zastosować przy przedmiotach wyróżniających się nieregularnym kształtem.

Wypełniacze powietrzne

wypełniacze powietrzne

Wypełniacze powietrzne - jak zabezpieczyć poprawnie przesyłki?

Prawidłowe zabezpieczenie przesyłki to cenna umiejętność. I dla osób prywatnych i pracowników sklepów internetowych. Warto wiedzieć, jakich kartonów użyć i jakie wypełniacze powietrzne będą najlepsze. Od tego wyboru zleży to czy zawartość paczki dotrze do adresata w nienaruszonym stanie. Nikt przecież nie chce otrzymywać uszkodzonych rzeczy. Dlatego też poniżej rozwijamy temat poprawnego pakowania.

Wypełniacze do kartonów i nie tylko

Każdy, kto wysyła paczkę chce by dotarła do odbiorcy w dobrym stanie. Niestety w drodze czekają na nią różne niebezpieczeństwa. Częste przeładunki, przekładanie z miejsca na miejsce itp. Dobrej jakości wypełniacze powietrzne zapewniają ochronę zawartości, lecz nie mogą być jedynym zabezpieczeniem. Prawidłowe przygotowanie do wysyłki zaczyna się od wyboru pudełka. Mniej lub bardziej delikatne towary zalecamy umieszczać w 5-cio warstwowych kartonach. Najlepiej mało zużytych i odpowiednio sztywnych.

Naturalnie niezwykle ważny jest rozmiar pudełka. Musi być dobrany do wielkości wysyłanych rzeczy. Z jednej strony karton powinien zostawiać tyle miejsca by zmieściła się folia do pakowania paczek. Z drugiej, pustej przestrzeni nie może być zbyt dużo. Nadawane towary nie mają prawa przemieszczać się wewnątrz opakowania. Trzeba też pamiętać o tym, by elementy ważące więcej niż 20 kg umieszczać w podwójnych kartonach.

Jak układać poduszki powietrzne do paczek?

Nawet najlepsze wypełniacze powietrzne nie będą dobrze amortyzować wstrząsów, jeśli zostaną źle użyte. Dlatego też zaleca się owijać nimi każdy przedmiot osobno. Następnie wszystko układa się w paczce. Jeśli zostaną jakieś wolne przestrzenie, zabezpiecza się je tymi samymi wypełniaczami. Na koniec karton zakleja się wzdłuż i wszerz. Do tego celu należy używać taśmy przystosowanej do przygotowywania przesyłek.

Jakie wypełniacze najlepiej wywiązują się ze swoich zadań? Przede wszystkim jest to folia biodegradowalna do pakowania. Jest skuteczna i nie zagraża środowisku. Do tego dochodzą jeszcze dwie propozycje warte uwagi. Pierwsza to poduszki powietrzne a druga to równie dobra mata powietrzna. Dzięki obu rzeczy znajdujące się w paczce zawsze dotrą do adresata w nienagannym stanie. Warto, zatem z nich korzystać.