Taśma z nadrukiem do pakowania i reklamy

taśma z nadrukiem

Reklamowo-użytkowa taśma z nadrukiem

Każdy detal ma znaczenie budowaniu wizerunku firmy. Dlatego przedsiębiorstwa ciągle poszukują nowych sposobów na wyróżnienie swojej marki wśród innych. Jednym z takich rozwiązań jest pakowa taśma z nadrukiem. To prosty sposób na zwiększenie rozpoznawalności marki i dodanie profesjonalizmu każdej przesyłce. Jednocześnie taka taśma pakowa z własnym nadrukiem, to niezbędne akcesorium do pakowania. Musi więc posiadać dobrą jakość, aby nawet w niesprzyjającym otoczeniu solidnie kleić różne materiały.

Przed wyborem, warto wyjaśnić czym dokładnie jest taśma z nadrukiem. To rodzaj taśmy pakowej, na której można umieścić logo firmy, hasło reklamowe lub inne elementy graficzne. Mowa tutaj nie tylko o funkcjach reklamowych, ale też ostrzegawczych. Informacja o delikatnej zawartości przesyłki bądź konieczności ostrożnego rozcinania opakowania, może być zawarta właśnie na taśmie.

Czy warto stosować taśmy z nadrukami?

Odpowiedź na powyższe pytanie może być tylko jedna: tak. Każda przesyłka staje się bowiem nośnikiem reklamy. Tym samym pomaga budować świadomość marki wśród odbiorców. Istotne jest przy tym, by owa świadomość była pozytywna. Estetycznie zapakowana przesyłka, zawierająca wypełniacze powietrzne, dodaje profesjonalizmu nadawcy. Zupełnie odwrotnie niż karton niechlujnie zaklejony szarą taśmą. Do osiągnięcia tego celu najlepsza będzie taśma pakowa z logo.

Taśma z unikalnym nadrukiem utrudnia również manipulowanie zawartością przesyłki. Firmy przewozowe dbają o bezpieczeństwo przesyłek coraz bardziej, jednak mimo to zdarzają się różne sytuacje. Swoiste plomby w postaci taśm są szczególnie ważne w przypadku wysyłki wartościowych produktów.

Przy wszystkich swoich zaletach wskazanych powyżej, taśma pakowa z nadrukiem firmowym ma jeszcze jedną zaletę. Jest to stosunkowo niedroga forma reklamy, która może generować widoczność marki na dużą skalę. To szczególnie cenna cecha przy stale rosnących kosztach prowadzenia działalności.

Dobry wybór kluczem do sukcesu

Na rynku dostępnych jest wielu producentów, którzy oferują swoje produkty. Wybierając taśmy dla siebie, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Znaczenie ma przede wszystkim materiał, z którego taśma pakowa powstała. Najczęściej są to taśmy z tworzyw sztucznych, różniące się rodzajem zastosowanego kleju. Alternatywą jest taśma papierowa, oferująca rozwiązanie bardziej ekologiczne.

Taśma z nadrukiem powinna być czytelna i odpowiednio zaprojektowana. Zbyt duża ilość informacji lub słaba jakość nadruku skutecznie zniechęci odbiorcę do zapoznania się z treścią. W sprzedaży są taśmy o różnej szerokości. Im szersza – tym więcej treści może zawierać. Nie ma to znaczenia przy dużych przesyłkach. Jednak w przypadku małych opakowań nie można przesadzać z wielkością taśmy. Szybko się bowiem okaże, że towar jest dosłownie oblepiony taśmą, co nie sprawia dobrego wrażenia.

Przeprowadzki Zgorzelec a odpowiednie materiały pakowe

przeprowadzki Zgorzelec

Stresujące przeprowadzki Zgorzelec

Przeprowadzka jest często okazją do stresu i niepewności. Wiąże się z koniecznością starannego zabezpieczenia naszych rzeczy, aby nie uległy uszkodzeniu podczas transportu. Można zlecić przeprowadzki Zgorzelec firmie specjalizującej się w tym działaniu. Nie jest to opcja najtańsza, ale mamy pewność, że do pakowania zostaną wykorzystane powietrzne wypełniacze do paczek i inne profesjonalne akcesoria. Można też samodzielnie podjąć się zabezpieczenia swojego dobytku, korzystając z tego, co mamy pod ręką i możemy dokupić

Kartony i folia bąbelkowa jako podstawowe materiały pakowe

Kartony stanowią podstawowy element każdej przeprowadzki Lubin. Dostępne są w różnych rozmiarach, a to pozwala na dopasowanie ich do różnorodnych przedmiotów. Warto zainwestować w kartony o różnej grubości tektury, aby zabezpieczyć zarówno lekkie, jak i cięższe przedmioty. Nie można przeciążać kartonów, by ułatwić ich przenoszenie oraz uniknąć uszkodzeń.

Niezbędnym materiałem podczas pakowania przedmiotów delikatnych i kruchych, takich jak szkło czy elektronika, jest folia bąbelkowa. Chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, jednak nie jest to zabezpieczenie w 100% pewne. Rzucenie delikatnej zawartości z wysokości, to pewne uszkodzenie. Warto więc owijać każdy wrażliwy przedmiot oddzielnie, by zapewnić mu najlepszą ochronę. Pewniejszym zabezpieczeniem są poduszki powietrzne do paczek oraz mata powietrzna. Takie materiały wykorzystuje najczęściej firma przeprowadzkowa.

Owijanie w papier i stretch

Uniwersalnym materiałem, który można stosować do owijania różnych przedmiotów jest papier pakowy. Doskonale sprawdza się jako wypełniacz pustych przestrzeni w kartonach. Ty samym zapobiega przemieszczaniu się rzeczy podczas transportu. Papier pakowy można również wykorzystać do zabezpieczenia naczyń, książek czy innych przedmiotów przed zarysowaniami i uszkodzeniami. W warunkach domowych znajdą się najczęściej jakieś gazety lub stare kartki, bowiem papier pakowy wygeneruje dodatkowe koszty.

Folia stretch idealnie sprawdza się do zabezpieczania większych przedmiotów, takich jak meble, skandynawskie dodatki czy drobne AGD. Chroni jednocześnie przed kurzem oraz zarysowaniami. Nie jest to materiał tani ani ekologiczny, dlatego lepszym rozwiązaniem jest jego ograniczanie. Na rynku dostępna jest folia biodegradowalna do pakowania. Firmy, które organizują przeprowadzki Jelenia Góra, coraz chętniej sięgają po tego typu materiały pakowe.

Przeprowadzki Zgorzelec niemożliwe bez taśmy pakowej

Dobór odpowiedniej taśmy pakowej jest kluczowy dla trwałości i bezpieczeństwa kartonów. Taśmy o dobrej jakości będą trzymać rzeczy w zamkniętych kartonach. Istotny jest rodzaj kleju, szczególnie gdy przeprowadzki Zgorzelec mają miejsce zimą.

Wypełniacz do paczek - rodzaje, wady i zalety

wypełniacze do paczek

Papierowy wypełniacz do paczek

Wypełniacze do kartonów to niezbędny element podczas pakowania, zapewniający bezpieczeństwo produktu w czasie transportu. Dzięki nim towar znajdujący się w środku paczki nie przemieszcza się, minimalizując ryzyko uszkodzenia oraz rozsypania. Papierowy wypełniacz do paczek to idealny wybór w przypadku produktów suchych oraz twardych. Jego główną zaletą jest duża wydajność oraz możliwość skutecznego wypełnienia większej, wolnej przestrzeni w paczce. Materiał wykorzystany do stworzenia papierowego wypełniacza jest w pełni ekologiczny, nadaje się w całości do recyklingu. Podczas magazynowania, nie zajmuje dużo przestrzeni. Niestety ze względu na papierową strukturę materiału, jest wyjątkowo podatny na wilgoć. Nie nadaje się do owinięcia kruchych, delikatnych przedmiotów. Natomiast po kontakcie z wodą traci właściwości zabezpieczające. Nie sprawdzi się również w przypadku dużych, ciężkich przesyłek. Dodatkowe obciążenie trwale bowiem odkształca materiał.

Uniwersalne wypełniacze foliowe

Zdecydowanie lepszym oraz wytrzymalszym środkiem ochrony produktu są poduszki powietrzne do paczek. Znakomicie wypełniają pustą przestrzeń pomiędzy towarem, a ścianką opakowania. Zapobiegają tym samym uszkodzeniom oraz rozsypaniu produktów. Wypełniacz jest niezwykle lekki, dzięki czemu nie zwiększa wagi paczki oraz kosztów wysyłki. Przechowywany przed nadmuchaniem, zajmuje bardzo mało miejsca, oszczędzając przestrzeń magazynową. Wypełniacze powietrzne są doskonałym amortyzatorem, dlatego spełnią się nawet w przypadku sypkich, kruchych i wyjątkowo delikatnych przedmiotów. Stworzone z przyjaznej środowisku folii, mogą być wielokrotnie wykorzystywane, bądź poddane w pełni recyklingowi. Poduszki są również całkowicie odporne na wilgoć dzięki czemu gwarantują ciągłą ochronę podczas transportu. Do zabezpieczenia produktów o dużych i różnych kształtach, sprawdzi się folia do pakowania paczek. Elastyczny i mocny materiał pozwala na dokładne owinięcie produktu, chroniąc przed zabrudzeniem, uszkodzeniami mechanicznymi oraz warunkami atmosferycznymi.

Producent opakowań foliowych a ekologia

producent worków foliowych

Ekologiczny producent opakowań foliowych

Producenci opakowań stają przed coraz to nowymi wyzwaniami. Zarówno w kontekście technologii produkcji, jak również wpływu tworzyw sztucznych na środowisko. Wiele firm zmierza w kierunku produktów papierowych lub z tworzyw biodegradowalnych. Odpowiedzialny producent opakowań foliowych, będzie się starał sprostać oczekiwaniom rynku. Są jednak takie obszary, gdzie aby zapewnić najwyższą jakość i świeżość sprzedawanego produktu, nie można zastosować opakowań innych, niż te z tworzywa.

Popularny doypack

Próbą zaspokojenia potrzeb ekologicznych, a jednocześnie zapewnienia świeżości produktów np bakalii, są torebki doypack. Pod tą nietypową nazwą, kryją się opakowania, które doskonale znamy na co dzień. Torebki tego typu, powstają poprzez zgrzewanie dwóch lub trzech warstw papieru, folii czy laminatów. Dzięki temu są pakowne, giętkie, a przy tym pozostają lekkie. Wytrzymałość doypack pozwala sprawnie zapakować produkty sypkie, a dzięki wbudowanemu okienku w niektórych modelach torebek, wyeksponować zawartość. Sprzedawana w ten sposób kawa lub herbata, wyglądają bardzo atrakcyjnie. Dodatkowo, torebki są często wykonane z materiałów biodegradowalnych. Przez to mają realny wpływ na ochronę środowiska. Zamknięcie strunowe, pozwala na wielokrotne wykorzystanie torebki, co przekłada się na zmniejszenie ilości produkowanych odpadów.

Wolne gotowanie i sterylizacja

Kilka lat temu w bardzo modną metodą gotowania stało się sous vide. Oczywiście, dla profesjonalnych kucharzy nie była to żadna nowość. Jednak, popularność, którą ta technologia zaczęła cieszyć się wśród amatorów, zaczęła sprzyjać dostępności produktów i opakowań. Metoda sous vide, polega na powolnym gotowaniu produktów w temperaturze niższej niż tradycyjna. Żywność jest umieszczona w specjalnych plastikowych torebkach próżniowych, a następnie w kąpieli wodnej lub parowej. Taka metoda gotowania, zapewnia zachowanie wszystkich walorów smakowych. Producent worków foliowych do sous vide wyszedł naprzeciw popularności tej metody gotowania. Każdy, w domowych warunkach może z nich skorzystać i spróbować niepowtarzalnego smaku.

Gdy w domu pojawia się małe dziecko, pielęgnacja i zapewnienie bezpieczeństwa jest kluczową rolą rodziców. Wielu szuka rozwiązań, które pozwolą ułatwić zadanie w i tak niemałej ilości czynności, które trzeba wykonać. Worki do sterylizacji, to świetna odpowiedź do zapewnienia czystości smoczkom lub butelkom. Prostota użytkowania w kuchence mikrofalowej, zapewnia, że w bardzo krótkim czasie mamy zdezynfekowany i czysty produkt, gotowy do użycia.

Recykling opakowań

Zwiększona świadomość ekologiczna, skłania producentów opakowań foliowych, do wyborów takich jak folia biodegradowalna do pakowania i tzw. folii ekologicznych. Proces rozkładu takich tworzyw jest krótszy oraz podlega recyklingowi. Umiejętne przetwarzanie opakowań foliowych sprzyja ochronie środowiska, a powstały surowiec posłuży do produkcji kolejnych artykułów. Warto budować świadomość ekologiczną, że nie tylko papier może być eko.

Folia biodegradowalna do pakowania wyrazem dbałości o środowisko

folia biodegradowalna do pakowania

Ekologiczne rozwiązania w transporcie towarów

Bezpieczeństwo przesyłanych towarów jest jednym z podstawowych zagadnień przy realizacji wysyłek kurierskich. Z tych powodów stosuje się różnego rodzaju wypełniacze do kartonów. Klienci coraz częściej doceniają dbałość o środowisko. Nowym rozwiązaniem jest zastosowanie materiałów, które zostały wykonane z materiałów ekologicznych. Jednym z nich jest folia biodegradowalna do pakowania.

Dlaczego folia biodegradowalna do pakowania to dobry wybór?

Przy nieustannie rosnącej liczbie przesyłek, rośnie również zużycie środków zabezpieczających produkty. Równolegle wzrasta też świadomość ekologiczna, co powoduje, że klienci częściej zwracają uwagę na użycie tworzyw sztucznych. Dlatego tak ważne jest wykorzystywanie środków ekologicznych, które nie będą wywierały złego wpływu na środowisko. Coraz popularniejszym surowcem wykorzystywanym przy pakowaniu jest folia biodegradowalna do pakowania. Wykonuje się ją z materiałów, których proces rozkładu jest bardzo krótki i nie oddziałuje negatywnie na otoczenie. Dobrą praktyką jest sprawdzenie jaki skład ma folia do pakowania paczek. Niekiedy takie produkty zawierają większe lub mniejsze domieszki tworzyw sztucznych. Dlatego nie wszystko, co jest nazwane eko, takim faktycznie jest.

Co z objętością wypełniacza?

Dbając o to, żeby wysyłka bezpiecznie dotarła do odbiorcy, należy zwrócić uwagę na odpowiednie jej zabezpieczenie. Wypełniacze powietrzne pozwolą ochronić produkt, bez wszechobecnego kiedyś styropianu lub niedegradowalnej folii bąbelkowej. Dodatkową zaletą jest ich bardzo niewielka waga. Wpływa to na mniejszą masę całej paczki, a więc również na niższe koszty wysyłki. Jeśli wysyłasz towary o większych gabarytach, z pewnością zastanawiasz się jak wykorzystać omówione wyżej rozwiązanie. Dla takich nietypowych wymiarów stworzona została mata powietrzna. Większy rozmiar takiej maty pozwala na całościowe owinięcie produktu. Dzięki temu jeszcze bardziej zmniejszy się ryzyko uszkodzeń.

Ekologiczne wypełniacze do kartonów są nowym i niewątpliwie lepszym sposobem na organizację wysyłki. Wykorzystanie ich, to nie tylko troska o środowisko oraz zadowolenie klienta. Za troską o ekologię idzie również niższa waga paczki. Dzięki temu ich wykorzystanie zwyczajnie się opłaca. Z tych powodów niewątpliwie będą one wypierały tradycyjnie używane materiały.