Wypełniacz do paczek - rodzaje, wady i zalety

wypełniacze do paczek

Papierowy wypełniacz do paczek

Wypełniacze do kartonów to niezbędny element podczas pakowania, zapewniający bezpieczeństwo produktu w czasie transportu. Dzięki nim towar znajdujący się w środku paczki nie przemieszcza się, minimalizując ryzyko uszkodzenia oraz rozsypania. Papierowy wypełniacz do paczek to idealny wybór w przypadku produktów suchych oraz twardych. Jego główną zaletą jest duża wydajność oraz możliwość skutecznego wypełnienia większej, wolnej przestrzeni w paczce. Materiał wykorzystany do stworzenia papierowego wypełniacza jest w pełni ekologiczny, nadaje się w całości do recyklingu. Podczas magazynowania, nie zajmuje dużo przestrzeni. Niestety ze względu na papierową strukturę materiału, jest wyjątkowo podatny na wilgoć. Nie nadaje się do owinięcia kruchych, delikatnych przedmiotów. Natomiast po kontakcie z wodą traci właściwości zabezpieczające. Nie sprawdzi się również w przypadku dużych, ciężkich przesyłek. Dodatkowe obciążenie trwale bowiem odkształca materiał.

Uniwersalne wypełniacze foliowe

Zdecydowanie lepszym oraz wytrzymalszym środkiem ochrony produktu są poduszki powietrzne do paczek. Znakomicie wypełniają pustą przestrzeń pomiędzy towarem, a ścianką opakowania. Zapobiegają tym samym uszkodzeniom oraz rozsypaniu produktów. Wypełniacz jest niezwykle lekki, dzięki czemu nie zwiększa wagi paczki oraz kosztów wysyłki. Przechowywany przed nadmuchaniem, zajmuje bardzo mało miejsca, oszczędzając przestrzeń magazynową. Wypełniacze powietrzne są doskonałym amortyzatorem, dlatego spełnią się nawet w przypadku sypkich, kruchych i wyjątkowo delikatnych przedmiotów. Stworzone z przyjaznej środowisku folii, mogą być wielokrotnie wykorzystywane, bądź poddane w pełni recyklingowi. Poduszki są również całkowicie odporne na wilgoć dzięki czemu gwarantują ciągłą ochronę podczas transportu. Do zabezpieczenia produktów o dużych i różnych kształtach, sprawdzi się folia do pakowania paczek. Elastyczny i mocny materiał pozwala na dokładne owinięcie produktu, chroniąc przed zabrudzeniem, uszkodzeniami mechanicznymi oraz warunkami atmosferycznymi.

Folia biodegradowalna do pakowania wyrazem dbałości o środowisko

folia biodegradowalna do pakowania

Ekologiczne rozwiązania w transporcie towarów

Bezpieczeństwo przesyłanych towarów jest jednym z podstawowych zagadnień przy realizacji wysyłek kurierskich. Z tych powodów stosuje się różnego rodzaju wypełniacze do kartonów. Klienci coraz częściej doceniają dbałość o środowisko. Nowym rozwiązaniem jest zastosowanie materiałów, które zostały wykonane z materiałów ekologicznych. Jednym z nich jest folia biodegradowalna do pakowania.

Dlaczego folia biodegradowalna do pakowania to dobry wybór?

Przy nieustannie rosnącej liczbie przesyłek, rośnie również zużycie środków zabezpieczających produkty. Równolegle wzrasta też świadomość ekologiczna, co powoduje, że klienci częściej zwracają uwagę na użycie tworzyw sztucznych. Dlatego tak ważne jest wykorzystywanie środków ekologicznych, które nie będą wywierały złego wpływu na środowisko. Coraz popularniejszym surowcem wykorzystywanym przy pakowaniu jest folia biodegradowalna do pakowania. Wykonuje się ją z materiałów, których proces rozkładu jest bardzo krótki i nie oddziałuje negatywnie na otoczenie. Dobrą praktyką jest sprawdzenie jaki skład ma folia do pakowania paczek. Niekiedy takie produkty zawierają większe lub mniejsze domieszki tworzyw sztucznych. Dlatego nie wszystko, co jest nazwane eko, takim faktycznie jest.

Co z objętością wypełniacza?

Dbając o to, żeby wysyłka bezpiecznie dotarła do odbiorcy, należy zwrócić uwagę na odpowiednie jej zabezpieczenie. Wypełniacze powietrzne pozwolą ochronić produkt, bez wszechobecnego kiedyś styropianu lub niedegradowalnej folii bąbelkowej. Dodatkową zaletą jest ich bardzo niewielka waga. Wpływa to na mniejszą masę całej paczki, a więc również na niższe koszty wysyłki. Jeśli wysyłasz towary o większych gabarytach, z pewnością zastanawiasz się jak wykorzystać omówione wyżej rozwiązanie. Dla takich nietypowych wymiarów stworzona została mata powietrzna. Większy rozmiar takiej maty pozwala na całościowe owinięcie produktu. Dzięki temu jeszcze bardziej zmniejszy się ryzyko uszkodzeń.

Ekologiczne wypełniacze do kartonów są nowym i niewątpliwie lepszym sposobem na organizację wysyłki. Wykorzystanie ich, to nie tylko troska o środowisko oraz zadowolenie klienta. Za troską o ekologię idzie również niższa waga paczki. Dzięki temu ich wykorzystanie zwyczajnie się opłaca. Z tych powodów niewątpliwie będą one wypierały tradycyjnie używane materiały.

Wypełniacze powietrzne

wypełniacze powietrzne

Wypełniacze powietrzne - jak zabezpieczyć poprawnie przesyłki?

Prawidłowe zabezpieczenie przesyłki to cenna umiejętność. I dla osób prywatnych i pracowników sklepów internetowych. Warto wiedzieć, jakich kartonów użyć i jakie wypełniacze powietrzne będą najlepsze. Od tego wyboru zleży to czy zawartość paczki dotrze do adresata w nienaruszonym stanie. Nikt przecież nie chce otrzymywać uszkodzonych rzeczy. Dlatego też poniżej rozwijamy temat poprawnego pakowania.

Wypełniacze do kartonów i nie tylko

Każdy, kto wysyła paczkę chce by dotarła do odbiorcy w dobrym stanie. Niestety w drodze czekają na nią różne niebezpieczeństwa. Częste przeładunki, przekładanie z miejsca na miejsce itp. Dobrej jakości wypełniacze powietrzne zapewniają ochronę zawartości, lecz nie mogą być jedynym zabezpieczeniem. Prawidłowe przygotowanie do wysyłki zaczyna się od wyboru pudełka. Mniej lub bardziej delikatne towary zalecamy umieszczać w 5-cio warstwowych kartonach. Najlepiej mało zużytych i odpowiednio sztywnych.

Naturalnie niezwykle ważny jest rozmiar pudełka. Musi być dobrany do wielkości wysyłanych rzeczy. Z jednej strony karton powinien zostawiać tyle miejsca by zmieściła się folia do pakowania paczek. Z drugiej, pustej przestrzeni nie może być zbyt dużo. Nadawane towary nie mają prawa przemieszczać się wewnątrz opakowania. Trzeba też pamiętać o tym, by elementy ważące więcej niż 20 kg umieszczać w podwójnych kartonach.

Jak układać poduszki powietrzne do paczek?

Nawet najlepsze wypełniacze powietrzne nie będą dobrze amortyzować wstrząsów, jeśli zostaną źle użyte. Dlatego też zaleca się owijać nimi każdy przedmiot osobno. Następnie wszystko układa się w paczce. Jeśli zostaną jakieś wolne przestrzenie, zabezpiecza się je tymi samymi wypełniaczami. Na koniec karton zakleja się wzdłuż i wszerz. Do tego celu należy używać taśmy przystosowanej do przygotowywania przesyłek.

Jakie wypełniacze najlepiej wywiązują się ze swoich zadań? Przede wszystkim jest to folia biodegradowalna do pakowania. Jest skuteczna i nie zagraża środowisku. Do tego dochodzą jeszcze dwie propozycje warte uwagi. Pierwsza to poduszki powietrzne a druga to równie dobra mata powietrzna. Dzięki obu rzeczy znajdujące się w paczce zawsze dotrą do adresata w nienagannym stanie. Warto, zatem z nich korzystać.

Poduszki powietrzne do paczek - gdzie się sprawdzą?

wypełniacze do paczek

Idealne poduszki powietrzne do paczek

Przy pakowaniu artykułów przeznaczonych do wysyłki koniecznie musisz zadbać o odpowiednie zabezpieczenie. Dzięki temu zyskasz większą gwarancję, że towar nie ulegnie uszkodzeniu podczas transportu. Bardzo dobrze w tym zastosowaniu sprawdzą się poduszki powietrzne do paczek. Dowiedz się, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, wybierając wypełniacz do paczek.

Jak wybrać idealne wypełniacze do paczek?

Zasadnicze znaczenie ma przede wszystkim rozmiar, waga i kształt pakowanego artykułu. Wypełniacze do paczek mają głównie zastosowanie przy zabezpieczeniu materiałów delikatnych, które łatwo ulegają uszkodzeniom. Dzięki temu możesz liczyć na skuteczną amortyzację i dobrą ochronę przy gwałtownych uderzeniach. Pamiętaj też o tym, że mata powietrzna jest niejednokrotnie wymogiem firm kurierskich, jeśli chodzi o przewożenie przedmiotów. Przy wyborze konkretnego elementu zabezpieczającego pomogą Ci bez wątpienia odpowiedzi na kilka ważnych pytań. Po pierwsze zweryfikuj, czy wysyłany przez Ciebie towar ma wystające krawędzie. Sprawdź też kształt, kruchość, wagę, a także to, ile wolnej przestrzeni zostało po zapakowaniu konkretnego produktu. Poduszki powietrzne do paczek to najprostsza forma zabezpieczenia wysyłanych produktów. Niewątpliwą zaletą jest to, że nie kosztują one dużo. Co więcej, fantastycznie nadają się do przewożenia niewielkich i lekkich przedmiotów. Nie mogą one mieć jednak ostrych krawędzi. Folia do pakowania paczek w formie poduszki powietrznej sprawdzi się przy porcelanie i szklanych elementach o łagodnych kształtach.

Ekologiczna alternatywa

Bardzo dobrze do przesyłek nadaje się też folia biodegradowalna do pakowania. Nie ma ona żadnych toksycznych związków. Dlatego jest bezpieczna dla środowiska przyrodniczego. Z powodzeniem możesz ją wykorzystać do ochrony sprzętu elektronicznego podczas transportu. Innym ekologicznym rozwiązaniem jest wypełniacz do paczek. Atutem jest dobre dopasowanie do każdej przesyłki. Ten artykuł możesz zastosować przy przedmiotach wyróżniających się nieregularnym kształtem.