Producent opakowań foliowych a ekologia

producent worków foliowych

Ekologiczny producent opakowań foliowych

Producenci opakowań stają przed coraz to nowymi wyzwaniami. Zarówno w kontekście technologii produkcji, jak również wpływu tworzyw sztucznych na środowisko. Wiele firm zmierza w kierunku produktów papierowych lub z tworzyw biodegradowalnych. Odpowiedzialny producent opakowań foliowych, będzie się starał sprostać oczekiwaniom rynku. Są jednak takie obszary, gdzie aby zapewnić najwyższą jakość i świeżość sprzedawanego produktu, nie można zastosować opakowań innych, niż te z tworzywa.

Popularny doypack

Próbą zaspokojenia potrzeb ekologicznych, a jednocześnie zapewnienia świeżości produktów np bakalii, są torebki doypack. Pod tą nietypową nazwą, kryją się opakowania, które doskonale znamy na co dzień. Torebki tego typu, powstają poprzez zgrzewanie dwóch lub trzech warstw papieru, folii czy laminatów. Dzięki temu są pakowne, giętkie, a przy tym pozostają lekkie. Wytrzymałość doypack pozwala sprawnie zapakować produkty sypkie, a dzięki wbudowanemu okienku w niektórych modelach torebek, wyeksponować zawartość. Sprzedawana w ten sposób kawa lub herbata, wyglądają bardzo atrakcyjnie. Dodatkowo, torebki są często wykonane z materiałów biodegradowalnych. Przez to mają realny wpływ na ochronę środowiska. Zamknięcie strunowe, pozwala na wielokrotne wykorzystanie torebki, co przekłada się na zmniejszenie ilości produkowanych odpadów.

Wolne gotowanie i sterylizacja

Kilka lat temu w bardzo modną metodą gotowania stało się sous vide. Oczywiście, dla profesjonalnych kucharzy nie była to żadna nowość. Jednak, popularność, którą ta technologia zaczęła cieszyć się wśród amatorów, zaczęła sprzyjać dostępności produktów i opakowań. Metoda sous vide, polega na powolnym gotowaniu produktów w temperaturze niższej niż tradycyjna. Żywność jest umieszczona w specjalnych plastikowych torebkach próżniowych, a następnie w kąpieli wodnej lub parowej. Taka metoda gotowania, zapewnia zachowanie wszystkich walorów smakowych. Producent worków foliowych do sous vide wyszedł naprzeciw popularności tej metody gotowania. Każdy, w domowych warunkach może z nich skorzystać i spróbować niepowtarzalnego smaku.

Gdy w domu pojawia się małe dziecko, pielęgnacja i zapewnienie bezpieczeństwa jest kluczową rolą rodziców. Wielu szuka rozwiązań, które pozwolą ułatwić zadanie w i tak niemałej ilości czynności, które trzeba wykonać. Worki do sterylizacji, to świetna odpowiedź do zapewnienia czystości smoczkom lub butelkom. Prostota użytkowania w kuchence mikrofalowej, zapewnia, że w bardzo krótkim czasie mamy zdezynfekowany i czysty produkt, gotowy do użycia.

Recykling opakowań

Zwiększona świadomość ekologiczna, skłania producentów opakowań foliowych, do wyborów takich jak folia biodegradowalna do pakowania i tzw. folii ekologicznych. Proces rozkładu takich tworzyw jest krótszy oraz podlega recyklingowi. Umiejętne przetwarzanie opakowań foliowych sprzyja ochronie środowiska, a powstały surowiec posłuży do produkcji kolejnych artykułów. Warto budować świadomość ekologiczną, że nie tylko papier może być eko.