Folia biodegradowalna do pakowania wyrazem dbałości o środowisko

folia biodegradowalna do pakowania

Ekologiczne rozwiązania w transporcie towarów

Bezpieczeństwo przesyłanych towarów jest jednym z podstawowych zagadnień przy realizacji wysyłek kurierskich. Z tych powodów stosuje się różnego rodzaju wypełniacze do kartonów. Klienci coraz częściej doceniają dbałość o środowisko. Nowym rozwiązaniem jest zastosowanie materiałów, które zostały wykonane z materiałów ekologicznych. Jednym z nich jest folia biodegradowalna do pakowania.

Dlaczego folia biodegradowalna do pakowania to dobry wybór?

Przy nieustannie rosnącej liczbie przesyłek, rośnie również zużycie środków zabezpieczających produkty. Równolegle wzrasta też świadomość ekologiczna, co powoduje, że klienci częściej zwracają uwagę na użycie tworzyw sztucznych. Dlatego tak ważne jest wykorzystywanie środków ekologicznych, które nie będą wywierały złego wpływu na środowisko. Coraz popularniejszym surowcem wykorzystywanym przy pakowaniu jest folia biodegradowalna do pakowania. Wykonuje się ją z materiałów, których proces rozkładu jest bardzo krótki i nie oddziałuje negatywnie na otoczenie. Dobrą praktyką jest sprawdzenie jaki skład ma folia do pakowania paczek. Niekiedy takie produkty zawierają większe lub mniejsze domieszki tworzyw sztucznych. Dlatego nie wszystko, co jest nazwane eko, takim faktycznie jest.

Co z objętością wypełniacza?

Dbając o to, żeby wysyłka bezpiecznie dotarła do odbiorcy, należy zwrócić uwagę na odpowiednie jej zabezpieczenie. Wypełniacze powietrzne pozwolą ochronić produkt, bez wszechobecnego kiedyś styropianu lub niedegradowalnej folii bąbelkowej. Dodatkową zaletą jest ich bardzo niewielka waga. Wpływa to na mniejszą masę całej paczki, a więc również na niższe koszty wysyłki. Jeśli wysyłasz towary o większych gabarytach, z pewnością zastanawiasz się jak wykorzystać omówione wyżej rozwiązanie. Dla takich nietypowych wymiarów stworzona została mata powietrzna. Większy rozmiar takiej maty pozwala na całościowe owinięcie produktu. Dzięki temu jeszcze bardziej zmniejszy się ryzyko uszkodzeń.

Ekologiczne wypełniacze do kartonów są nowym i niewątpliwie lepszym sposobem na organizację wysyłki. Wykorzystanie ich, to nie tylko troska o środowisko oraz zadowolenie klienta. Za troską o ekologię idzie również niższa waga paczki. Dzięki temu ich wykorzystanie zwyczajnie się opłaca. Z tych powodów niewątpliwie będą one wypierały tradycyjnie używane materiały.